festival

FORMACIÓNS FINAIS XAN SESSION XVII

Xa está dispoñible o listado dos temas que se escoitarán na XAN SESSION XVII e as formacións finais que as interpretarán. Podes consultar os integrantes de cada formación a continuación:

AC-DC
VOZ: Adrián Luaces + Alberto Capelán
BAIXO: María Estrella
GUITARRA: Pablo Fonteboa + Enrique Lagares
BATERÍA: Adrián Martínez
ALICE IN CHAINS
VOZ: Tomás Túñez
BAIXO: J.María Rodríguez
GUITARRA: Rodrigo Alonso
BATERÍA: Rafa Varela
AUDIOSLAVE
VOZ: María Fernández + Rita + Jacobo Bahamonde
BAIXO: Daniel Vilas
GUITARRA: Guillermo Zulueta + Miguel Baleato
BATERÍA: Iria Calvo
BEN E KING
VOZ: Helena Hegea + Carla Abella
BAIXO: Alejandro Castiñeiras
GUITARRA: Pedro Suárez + Román Pérez
BATERÍA: Roque
VIOLÍN: Gonzalo Muiño
DAVID BOWIE
VOZ: Laura Iglesias + Ana Urquijo
BAIXO: Andrés Carbajo
GUITARRA: Alex Carbajo + Marta García
BATERÍA: Rodrigo Rivero
TECLADO: Rubén Arenas
DEEP PURPLE
VOZ: Carlos Morales
BAIXO: Antonio Yáñez
GUITARRA: Enrique Fuentes + Diego Fiuza
BATERÍA: Pablo Antorrena
TECLADO: Rubén Arenas
ELLA FITZGERALD
VOZ: Berta Espasandín + Helena Hegea
BAIXO: Antonio Yáñez
GUITARRA: Sergio Eibes + Xabi Nodar
BATERÍA: Gonzalo Solís
ERIC CLAPTON
VOZ: Alberto Capelán
BAIXO: Alberto Arrp
GUITARRA: Enrique Fuentes + David Pérez
BATERÍA: Pablo Antorrena
TECLADO: Rubén Arenas
HELLOWEEN
VOZ: Breo
BAIXO: Jordi Acuña
GUITARRA: Paco Paz + Heitor
BATERÍA: Mou
IRON MAIDEN
VOZ: Ferny + Rita
BAIXO: Pablo Senra
GUITARRA: Jano Carbia + Román Pérez
BATERÍA: Rodrigo Rivero
JOY DIVISION
VOZ: Tania Vidal
BAIXO: Daniel VIlas
GUITARRA: Dani Vieites
BATERÍA: Andrés Radiac
JUDAS PRIEST
VOZ: Adrián Luaces + Ore
BAIXO: Mariano
GUITARRA: Pablo Fonteboa + Jose M. Sieira
BATERÍA: Manuel Carballada
LED ZEPPELIN
VOZ: Rita + Sergio Varela
BAIXO: Pablo Senra
GUITARRA: Sergio Abuín + Diego Fuza
BATERÍA: Roque
LEONARD COHEN
VOZ: Laura Iglesias
BAIXO: Mariano
GUITARRA: Ernesto Lijo
BATERÍA: Pablo Antorrena
LINKIN PARK
VOZ: Brais González + María Morlán
BAIXO: Amaro
GUITARRA: Antonio Abad + Emilio Román
BATERÍA: Rodrigo Rivero

 

METALLICA
VOZ: Carlos Morales
BAIXO: Alex Carbajo
GUITARRA: Eddy Moon + Pablo Torres
BATERÍA: Rafa Varela
MICHAEL JACKSON
VOZ: Sergio Varela + María Fernández
BAIXO: J.Ángel Caamaño
GUITARRA: Rodrigo Alonso + Sergio Abuín
BATERÍA: Rubén Seoane
MOTÖRHEAD
VOZ: Diego Neme
BAIXO: AndreiDraghici
GUITARRA: Miguel Martínez + David Antonio
BATERÍA: Manuel Carballada
NEVERMORE
VOZ: Jamie Fifthring
BAIXO: Miguel Ares
GUITARRA: Mou + Heitor
BATERÍA: Rafa Varela
NINO BRAVO
VOZ: Ore + Breo
BAIXO: Andrés Carbajo
GUITARRA: Sara Fernández
BATERÍA: Nuria Túñez
VIOLÍN: Gonzalo Muiño
PANTERA
VOZ: Sergio Varela
BAIXO: AndreiDraghici
GUITARRA: Xose Ramón + Eddy Moon
BATERÍA: Rafa Varela
PRINCE (acústico)
VOZ: Celina + Cristina Andreetti
GUITARRA: Miguel Martínez + Sergio Eibes
2ª Formación
VOZ: Berta + Marina Cabanas
GUITARRA: Miguel Martínez + Sergio Eibes
SAVATAGE
VOZ: Emilio Vázquez
BAIXO: Uxía
GUITARRA: Paco Paz + David Antonio
BATERÍA: Andrés Radiac
SLIPKNOT
VOZ: Heitor + Ferny
BAIXO: Jose M. Rodríguez
GUITARRA: Daniel Pérez + Rodrigo Alonso
BATERÍA: Rodrigo Rivero
THE ALAN PARSON
VOZ: Marina Cabanas + Eli Cabeza
BAIXO: Andrés Pérez
GUITARRA: Jorge Cela + J.Ángel Caamaño
BATERÍA: Daniel Rojo
THE COASTERS
VOZ: Manuel Fernández + Carla Abella
BAIXO: Jacobo León
GUITARRA: Ernesto Lijo
BATERÍA: Andrés Radiac
THE CRAMBERRIES
VOZ: Tania Vidal + María Morlán
BAIXO: Miguel Ares
GUITARRA: Margarita + Ignacio Rodríguez
BATERÍA: Rubén Seoane
THE ROLLING STONES
VOZ: Diego Neme
BAIXO: Laura Martelo
GUITARRA: Alberto Vilas + Jano Carbia
BATERÍA: Gonzalo Solís
THE STEVE MILLER
VOZ: Eli Cabeza
BAIXO: Jacobo León
GUITARRA: Pedro Suárez + Ignacio Rodríguez
BATERÍA: Iria Calvo
TOM PETTY
VOZ: Manuel Fernández + Jacobo Bahamonde
BAIXO: Willie Miras
GUITARRA: Sara Fernández + Margarita
BATERÍA: Adrián Martínez
THE SMASHING PUMPKINS
VOZ: Ana Urquijo + Cristina Adreetti
BAIXO: Willie Miras
GUITARRA: Jordi Acuña + Guillermo Zulueta
BATERÍA: Rubén Seoane

_

 

TEMAS A COMPLETAR
CREEDENCE (falta batería)
VOZ: Manuel Rosende + Sergio Varela
BAIXO: Alberto Arrp
GUITARRA: Javier de la Hera
BATERÍA:
EDDIE COCHRAN (falta batería)
VOZ: Diego Neme
BAIXO: Willie Miras
GUITARRA: Dani Vieites + Xabi Nodar
BATERÍA:
JIMMI HENDRIX (falta batería)
VOZ: Adrián Luaces + Ana Urquijo
BAIXO: Uxía
GUITARRA: Antonio Abad + Hernán LaFuente
BATERÍA:
JOE COCKER (falta Baixo)
VOZ: Helena Hegea + Carla Abella
BAIXO:
GUITARRA: Enrique Lagares + Antonio Yáñez
BATERÍA: Nuria Núñez
JOHNNY CASH (falta batería)
VOZ: Laura Martelo
BAIXO: Jacobo León
GUITARRA: Ernesto Lijo
BATERÍA:
MR.BIG (falta Baixo)
VOZ: María Francesca + Xosé Duncan
BAIXO:
GUITARRA: Paco Paz + Román Pérez
BATERÍA: Daniel Rojo
STONE TEMPLE PILOTS (falta Baixo)
VOZ: Tomás Túñez
BAIXO:
GUITARRA: Tomás Túñez + David Pérez
BATERÍA: Andrés Radiac

 

_

*Todos os temas poden verse variados engadindo máis músicos
*Os temas incompletos serán completados por músicos voluntarios ou pola organización nos próximos días